Зараз розвиток багатьох сфер людської діяльності відбувається з колосальною швидкістю. Однією з цих сфер є IT. Але з швидким розвитком виникає і можливість стрімкої втрати вже напрацьованого.
Тому, з метою безпеки IT-бізнесу необхідно заздалегідь передбачити всі ризики і нюанси, які виникають в процесі створення певного Продукту (Софта).
Програмне забезпечення є об’єктом авторського права і підлягає правовій охороні.
Авторське право на програмне забезпечення виникає з моменту його створення. І навіть без реєстрації авторських прав на цей Софт, творець є власником авторських прав і може використовувати його в особистих цілях.
Але незалежно від того, хто створює Софт, програмне забезпечення використовується широким колом осіб. Тому ризики, які можуть виникнути при використанні програмного забезпечення, можуть виявитися занадто значними, щоб їх ігнорувати.
З метою захисту від використання Продукту без дозволу правовласників, ми рекомендуємо Вам зареєструвати авторські або майнові права на такі об’єкти і пропонуємо свою допомогу в цьому процесі.
Переваги реєстрації авторського права на програмне забезпечення
Після реєстрації, ви будете мати право:
1. Використовувати свої авторські права інтелектуальної власності на комп’ютерну програму (тобто отримувати прибуток від використання; отримувати прибуток від продажу програми; також можлива оцінка прав на програму, наприклад, з метою внесення до статутного фонду нового підприємства, інше).
2. Дозволяти використовувати об’єкт авторського права (комп’ютерну програму) іншим особам (надавати ліцензії на програму за оплату «роялті» або без оплати).
3. Забороняти неправомірне використання об’єкта авторського права (комп’ютерної програми) іншим особам.
Хто може зареєструвати авторське право на комп’ютерну програму в Україні?
На території України законодавство регламентує можливість державної реєстрації авторського права на комп’ютерні програми для фізичних і для юридичних осіб.
Державну реєстрацію авторського права на комп’ютерну програму може здійснити:
– автор програми (фізична особа);
– група співавторів (фізичні особи);
– юридична особа, в разі, якщо автор (автори) комп’ютерної програми є співробітниками цієї юридичної особи, і створили цю програму в рамках своїх службових обов’язків саме для цієї юридичної особи – роботодавця.
Перелік документів, необхідних для реєстрації авторських прав на програмне забезпечення:
- – Заява відповідно до встановленої форми, яка заповнюється українською мовою (при необхідності заповнюється працівниками нашої компанії);
- – Примірник твору (в даному випадку, вихідний код комп’ютерної програми на оптичному носії – диску);
- – Керівництво з використання;
- – Реферат твору;
- – Документ, який свідчить про факт і дату оприлюднення твору (якщо таке мало місце);
- – Документ про оплату офіційного збору за підготовку до реєстрації авторського права;
- – Документ про оплату державного мита за видачу свідоцтва;
- – Довіреність на юриста нашої компанії.
Залежно від конкретної ситуації, нашим юристам можуть бути необхідні і інші документи.