Дізнайтеся чому 150+ клієнтів обрали
юридичне обслуговування саме у нас

Правовий супровід по оформленню лізингу персоналу в IT-сфері

Що таке аутстафінг?

Аутстафінг припускає, що співробітники, працюючи в одній компанії, числяться в штаті інший, яка називається провайдером. Наприклад, в рекрутинговому агентстві, або, ще краще, в компанії, яка гордо іменує себе «професійним роботодавцем». У цьому випадку компанія-провайдер бере на себе зобов’язання по виплаті заробітної плати, роботи з усією кадровою документацією, відрахування податків, оформлення лікарняних листів і т.п. При цьому провайдеру глибоко байдуже, які функції виконують «їх» співробітники, а часом – навіть як вони виглядають.

Тому що реальний роботодавець просто «оформлює» у провайдера своїх власних співробітників, а вони продовжують працювати на своєму попередньому підприємстві, хоча і не перебувають на обліку у ньому.

Які вигоди аутстафінгу?

1. Розвантаження служби кадрів та бухгалтерії.

При великому штаті співробітників на підприємстві, потрібна велика кількість часу і сил на ведення супутніх кадрових процедур і ведення великого обсягу документації. За допомогою аутстафінгу ці обов’язки делегуються підряднику.

2. Скорочення податків.

Персонал, що працює поза штатом, не впливає на офіційну чисельність співробітників на підприємстві. У замовника є можливість наймати потрібних фахівців, не втрачаючи при цьому необхідну податкову категорію та статус малого підприємства. Податки на заробітну плату, в свою чергу, виплачує аутстафер, як офіційний роботодавець.

3. Зниження витрат.

При оформленні співробітників в штат підрядника компанія позбувається від більшої частини фінансових витрат. В середньому, аутстафінг допомагає скоротити витрати на 30% по основних статтях змісту персоналу. Ще є можливість зменшити кількість співробітників кадрової служби, так як при зменшенні штату в них відпадає необхідність.

4. Делегування відповідальності.

При виникненні будь-яких то розбіжностей з працівниками, відповідальність за їх рішення лежить на плечах підрядника, як офіційного роботодавця. Таким же чином компанія-замовник позбавляється від потенційних проблем, пов’язаних з перевірками держслужб.

Що таке лізинг персоналу?

Лізинг персоналу передбачає, що співробітники однієї компанії залучаються до проекту в інший. Тобто тимчасово «здаються в оренду». Термін в цьому випадку може становити від двох-трьох місяців до декількох років. За таким принципом працюють іноді колективи інженерів-проектувальників, архітекторів. Ще така форма співпраці дуже поширена в сфері ІТ, так як багато іноземних та вітчизняних компаній – розробники ПЗ, виконуючи грандіозні, але разові проекти, вважають за краще залучати до їх виконання «творчі колективи» програмістів з боку.

Активно займаються лізингом персоналу і рекламні агентства, надаючи, наприклад, промоутерів і стендистів для роботи на виставках.

Потрібна консультація?

Відповімо на всі запитання, просто заповніть форму

    Consulting GroupGolden Share

    Україна, Київ,
    вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4/6, поверх 11
    +38 (044) 237 72 76, +38 (093) 188 45 40