Дізнайтеся чому 150+ клієнтів обрали
юридичне обслуговування саме у нас

Трудові спори

Захист прав та інтересів працівників у трудових відносинах

Конфліктні ситуації в колективі найкраще вирішувати за допомогою домовленостей, при цьому обидві сторони, і роботодавець, і працівник, повинні докласти максимум зусиль для врегулювання ситуації. Якщо ж всі способи випробувані, а загального рішення так і не знайдено, необхідно звернутися до законної процедури захисту власних прав та інтересів через судове провадження.

Трудові спори – це розбіжності, які виникають між учасниками соціально-трудових відносин щодо застосування трудового законодавства та інших нормативно-правових актів.

За статистикою, в більшості випадків судові розгляди по трудових спорах закінчуються прийняттям рішення на користь працівника чи колективу. Тому у працівника, права якого були порушені з боку роботодавця, завжди є величезні шанси домогтися позитивного рішення в суді з питання відновлення власних прав та інтересів.

Збільшити шанси отримання позитивного рішення і прискорити судовий процес, який зазвичай триває місяцями, а іноді й роками, можна за допомогою спеціаліста, який буде представляти Ваші інтереси в трудовому спорі. Участь спеціаліста в суперечці також може допомогти уникнути зайвих розглядів, вирішити всі питання на етапі досудового врегулювання, або добитися кращих результатів.

Відомо і чимало випадків, коли роботодавцю вдавалося компенсувати собі чималі суми за рахунок працівників. Тому позиція працівника в трудовому спорі має бути продуманою, юридично грамотною і достатньо аргументованою.

Найчастіше наші клієнти звертаються до нас для захисту своїх прав у таких трудових спорах:

 • – Про стягнення не виплаченої заробітної плати.
  – Про погашення заборгованостей по інших видах трудових виплат (компенсації, допомоги і т.д.).
  – Щодо правомірності накладання дисциплінарних стягнень.
  – Про відновлення працівників на колишньому місці роботи.
  – З питань відшкодування матеріального збитку, заподіяного роботодавцеві.
  – Про відшкодування моральної шкоди.
  – З питань несвоєчасної виплати заробітної плати.
  – Про визнання звільнення незаконним.
  – Про переведення на іншу роботу.
  – Про зміну дати і підстави звільнення.
  – Про розірвання трудового договору при ліквідації організації, скороченні штату.
  – Про відмову в прийомі на роботу.
  – Про порушення норм робочого часу.
  – Про скасування наказу про розірвання контракту.
  – Та інших.

Юристи Golden Share мають величезний досвід з представлення інтересів працівників у судах і в процесі досудового врегулювання. При цьому входження фахівця можливо на різних етапах розвитку конфлікту. Звернення до фахівця на ранніх етапах, в момент виникнення конфліктної ситуації, дає можливість досягти кращого результату при менших зусиллях.

Серед основних послуг, які ми надаємо працівникам – учасникам трудових спорів:

 • – Письмові та усні консультації та юридичний аналіз правової ситуації.
  – Встановлення фактів та збір доказів, що мають юридичне значення в конкретному трудовому спорі.
  – Витребування кадрової документації у роботодавця.
  – Представлення інтересів працівника чи колективу на етапі досудового врегулювання спору, складання претензій, попереджень, інших документів, участь у переговорах.
  – Розробка правової позиції щодо оскарження дій роботодавця в судовому порядку.
  – Складання процесуальних документів: позовних заяв, клопотань, інших документів, – для участі в суді.
  – Представлення інтересів працівника або колективу в суді.
  – Представлення інтересів клієнта в правоохоронних органах з питань порушення кримінальної справи у випадках, які стосуються прав і свобод людини і громадянина.

Звернувшись до наших фахівців, Ви можете бути впевнені:

 • Ми використовуємо всі можливості в рамках чинного законодавства для досягнення результату, захисту Ваших прав та інтересів та притягнення до відповідальності несумлінного роботодавця.
 • З усіх можливих варіантів вирішення спору ми виберемо той, який вимагає найменше зусиль і витрат за умови збереження того ж результату.
 • Ми не будемо приховувати від вас правду, Ви будете отримувати всю необхідну інформацію і приймати разом з нами рішення щодо зроблених дій.

Ми живемо у незалежній правовій державі і маємо повне право на дотримання та захист наших прав та інтересів. На жаль, деякі роботодавці намагаються скористатися тим, що не всі добре знають свої права, передбачені законодавством з регулювання трудових відносин. Часто роботодавці примушують співробітників погоджуватися на умови, які суперечать встановленим правовим нормам.

Ми впевнені, що в таких випадках не потрібно мовчати і діяти або не діяти всупереч своїм інтересам. Кожен з нас повинен навчитися захищати свої права, а також поважати і не порушувати права оточуючих.

Потрібна консультація?

Відповімо на всі запитання, просто заповніть форму

  Consulting GroupGolden Share

  Україна, Київ,
  вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4/6, поверх 11
  +38 (044) 237 72 76, +38 (093) 188 45 40