Дізнайтеся чому 150+ клієнтів обрали
юридичне обслуговування саме у нас

Отримання сертифікату ТПП про форс-мажорні обставини

Сертифікат про форс-мажорі (непереборних обставин) дозволяє компаніям не оплачувати орендну плату в умовах неможливості використання приміщення, порушити строки надання послуг, згідно договору, не нести відповідальність за не поставку товару в призначений термін, уникнути негативних наслідків введення карантину і т.д.
Сертифікат видає торгово-промислова палата України за кожним окремим зверненням, після надання належного пакету документів.
Юристи Golden Share допомагають нашим клієнтам отримати такі сертифікати для захисту своїх інтересів і зменшення втрат в період карантину.

Необхідні документи

Для отримання сертифікату ТПП про форс-мажорні обставини, пов’язані з неможливістю виконання договірних зобов’язань від Вас необхідно:

 • відповідна форма заяви, підписана керівником підприємства (ми підготуємо таку заяву та направимо Вам на підпис);
 • копія договору, зобов’язання за яким порушено;
 • копія наказу (розпорядження) у зв’язку з необхідністю припинення діяльності на підставі відповідних нормативно-правових актів;
 • повідомлення (сповіщення іншої сторони).

Даний перелік документів є базовим, та  в залежності від типу зобов’язань, суб’єктів звернення – може змінюватись, також рекомендуємо надати додаткові документи з метою підтвердження настання форм-мажорних обставин які підтверджують надзвичайність, непередбаченість та причинний зв’язок між настанням форс-мажорних обставин та неможливістю виконання зобов’язань. 

Звертаємо увагу!

Заявник має право звертатися до ТПП за засвідченням форс-мажорних обставин у разі вже порушеного строку виконання зобов’язання у зв’язку з настанням таких форс-мажорних обставин. Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) засвідчуються за зверненням суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб по кожному окремому договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком,  виконання яких настало згідно з умовами договору, контракту, угоди,  законодавчих чи інших нормативних актів і виконання яких стало неможливим  через наявність зазначених обставин.  

Вартість послуг

Адміністративний збір за розгляд заяви і наданих документів з засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання зобов’язань за договорами, укладеними між резидентами України у неприскореному порядку – 5180,40 грн. (з ПДВ);
Адміністративний збір за видачу сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) – 888 грн. (з ПДВ).
Сума адміністративного збору за розгляд заяви і наданих документів з засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), якими унеможливлено виконання інших зобов’язань має інший розмір та залежить від типу зобов’язань та типу суб’єктів звернення. 
ТПП було прийнято рішення з 27 березня 2020 року, на період дії карантину у зв’язку з COVID-19,  надавати послугу з розгляду та прийняття рішення щодо можливості засвідчення форс-мажорних обставин за договорами оренди безкоштовно, з обов’язковим наданням підтверджуючих документів, що заявник є суб’єктом малого підприємництва і підпадає під критерії, визначені ст. 55 ГК України.
Суб’єкти малого підприємництва відповідно до ст. 14-1 Закону України «Про торгово-промислові   палати  в   Україні»    мають    право   отримати безкоштовно сертифікат про настання форс-мажорних обставин (обставини непереборної сили), сплачуючи тільки за розгляд  заяви і наданих документів.

Строк надання послуги

Заява підлягає розгляду ТПП залежно від складності й обсягу документів протягом 7  робочих днів із дня звернення.
Сертифікат ТПП про форс-мажорні обставини, пов’язані з неможливістю виконання договірних зобов’язань видається за результатами розгляду заяви та поданих документів.
Заявник у разі отримання обґрунтованої відмови у засвідченні форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) має право повернути сплачені кошти за засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) та видачу сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) на підставі письмового звернення про це.
Будемо раді Вам допомогти!

Потрібна консультація?

Відповімо на всі запитання, просто заповніть форму

  Consulting GroupGolden Share

  Україна, Київ,
  вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4/6, поверх 11
  +38 (044) 237 72 76, +38 (093) 188 45 40