Дізнайтеся чому 150+ клієнтів обрали
юридичне обслуговування саме у нас

Послуги по реєстрації авторського права на сайт

Навіщо потрібно оформляти і Реєструвати авторське право на сайт.

Один із способів захисту сайту від підробок, від копіювання, від клонів – це офіційна державна процедура реєстрації авторських прав на сайт.

  • Факт реєстрації авторського права і наявність Свідоцтва України про охорону авторських прав на сайт офіційно підтверджують:
    – особа або особи, які є авторами сайту;
    – особа або особи, які володіють майновими авторськими правами на сайт;
    – дату і державний номер такої реєстрації;
    – назва сайту (в назві сайту також може бути присутнім доменне ім’я, на якому розташований ресурс).

Термін дії такої реєстрації складає все життя автора або авторів сайтів, а в деяких випадках – воно діє навіть після їх смерті.

Підтримувати термін дії авторської реєстрації щороку не потрібно (так як це відбувається з патентами на винаходи, корисні моделі і на дизайн).
Власник авторського права на сайт має право його продати, подарувати, оцінити, надати ліцензію на використання.
Якщо власник авторського права на сайт – юридична особа, то вона має право оцінити веб-сайт як нематеріальний актив, і таким чином, наприклад, збільшити свій статутний фонд, або розрахувати (оцінити) ціну роялті для продажу ліцензії на цей сайт.

Якщо власники прав на сайт – фізичні особи, то вони так само мають право надати будь-якій іншій фізичній або юридичній особі, яка в цьому зацікавлене, ліцензію на використання цього сайту. За таке використання власники мають право отримувати винагороду – роялті.

Оформивши і зареєструвавши авторське право на сайт, Ви отримуєте можливість офіційно використовувати Свідоцтво про реєстрацію Вашого сайту для пред’явлення претензій тим особам, які можуть недобросовісно використовувати Ваш сайт в Інтернеті у вигляді копії, клону і т.ін.

Якщо Ви маєте оформлену державну реєстрацію авторського права на сайт, то Ви маєте виключні майнові права:

  • – використовувати свої авторські права на сайт (отримувати прибуток від використання сайту; отримувати прибуток від продажу сайту; здійснити оцінку прав на сайт);
  • – дозволяти використовувати об’єкт авторського права (сайт) іншим особам (надавати ліцензії на використання сайту за оплату «роялті» або без оплати);
  • – забороняти іншим особам неправомірне використання об’єкта авторського права (сайт або копії Вашого сайту, фрагменти сайту, контенту).

Як оформити і зареєструвати авторське право на сайт в Україні

Багато наших клієнтів часто задають питання: як можна отримати патент на сайт?

Відповідь така: на сайт в Україні і в інших країнах Європи патент не видають, і вони не патентуються, але на сайти можна отримати Свідоцтво про реєстрацію авторського права. Патенти і зазначені Свідоцтва на території України – це різні охоронні документи, які видає Державна служба інтелектуальної власності України на різні об’єкти інтелектуальної власності (патент може бути отриманий на винахід, корисну модель, промисловий дизайн).

Авторські права на сайт можна захистити двома способами:

  • – як комп’ютерну програму у вигляді вихідного коду;
  • – як дизайн і текстове наповнення основних сторінок сайту.

Якщо реєструвати сайт «як комп’ютерну програму», то авторським правом буде захищений вихідний код, на якому написані сторінки (або не весь «вихідний код», а тільки основний фрагмент коду, за яким можна ідентифікувати сайт).

Якщо реєструвати загальний дизайн і текстове наповнення сайту, то авторським правом будуть захищатися всі візуально-графічні та текстові елементи сторінки.

Також, можна зареєструвати весь сайт одночасно і як «комп’ютерну програму», і як «дизайн, текст» – одним реєстраційним свідоцтвом.
Для того, щоб оформити і отримати Свідоцтво України про охорону авторського права на сайт, Ви можете звернутися в нашу компанію (на будь-який вказаний e-mail або в телефонному режимі), і ми протягом одного дня надамо Вам перелік необхідної документації для здійснення цієї процедури.

Термін процедури державної реєстрації авторського права складає всього 2-3 місяці. Свідоцтво про охорону авторських прав на сайт видає Державна інститут інтелектуальної власності України (Київ).

Хто може оформити авторське право на сайт в Україні.

Оформити і зареєструвати авторське право на сайт може:

  • – автор сайту (фізична особа) – програміст + дизайнер + копірайтер в одній особі;
  • – група співавторів (фізичні особи) – програмісти + дизайнери + копірайтери;
  • – юридична особа, в разі, якщо автор (автори) сайту є співробітниками цієї юридичної особи, і створили даний сайт в рамках своїх службових обов’язків саме для цієї юридичної особи – роботодавця.

Крім того, юридична особа може стати правовласником авторських прав на сайт в тому випадку, якщо він був створений на замовлення юридичної особи (замовника) фізичними особами (авторами сайту – виконавцями), які не є співробітниками даного підприємства (юридичної особи – замовника). У такому випадку, можливо здійснення державної реєстрації Договору про передачу (відчуження) майнових авторських прав на сайт між автором (авторами) і юридичною особою (замовником даної розробки).

Потрібна консультація?

Відповімо на всі запитання, просто заповніть форму

    Consulting GroupGolden Share

    Україна, Київ,
    вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4/6, поверх 11
    +38 (044) 237 72 76, +38 (093) 188 45 40